O Autorce

 

Anna Zacharzewska, foto: Anna Karolewska, 2016
Anna Zacharzewska foto: Anna Karolewska, 2016

Anna Zacharzewska, pisarka i felietonistka.

Przez wiele lat związana zawodowo z branżą mediową i reklamową, gdzie pełniła wysokie funkcje korporacyjne i była członkiem licznych zarządów spółek oraz rad nadzorczych.

Przez wiele lat skupiała się na krótkiej formie satyrycznego felietonu, którą opanowała do perfekcji. Dopiero w 2015 roku wydała swoją pierwszą powieść (opublikowaną przez Wydawnictwo Pascal) udowadniając Czytelnikom, że równie dobrze jak w krótszych tekstach porusza się w konwencji powieściowej. Pod wpływem zarówno literackiego jak i komercyjnego sukcesu jej pierwszej książki (powieść neoromantyczna „Na morfinie”), wydawnictwo zaproponowało jej długofalową współpracę oraz pełną swobodę literacką w doborze tematów i środków wyrazu.

W kwietniu 2016 roku ukazała się kolejna powieść – „Witaj w domu, kochanie!” (thriller psychologiczny). Kolejne powieści zapowiadane są przez Autorkę i wydawnictwo na 31 sierpnia 2016 roku („Wiem, co zrobiłaś”) oraz wiosnę 2017 roku („Do zobaczenia przed świtem”). Obie powieści są już gotowe lecz ich treść oraz gatunek wciąż pozostają objęte tajemnicą.